Loteria jako wsparcie działań rebrandingowych

Jednym z głównych celów marketingowych jakie stawiają przed sobą marki jest budowanie długotrwałych, opartych na emocjach relacjach z klientem.  W tym celu warto angażować klientów – tych obecnych i potencjalnych – w działania związane z marką.

Wyzwanie

Przykładem tego typu działania była organizowana przez Axia Digital loteria marki Lavazza, która odbyła się w sklepach sieci Carrefour od 17 września do 8 października 2019.

Celem akcji było wspieranie rebrandingu produktów z kultowej serii Qualita Oro oraz przyciągnięcie do marki konsumentów z młodszego pokolenia niż obecna grupa docelowa, czyli osób w wieku 25 – 44 lat.

Rozwiązanie

Przede wszystkim, aby zbudować przywiązanie do marki Lavazza, zaproponowaliśmy wspaniałą nagrodę główną – wycieczkę do Turynu, miasta w którym znajduje się siedziba firmy. Podczas wyjazdu, zwycięzca będzie miał możliwość zwiedzenia kompleksu Nuvola – budynków, które Lavazza przy współpracy z miastem odnowiła i przekształciła w perełkę architektoniczną.

Ponadto, marka przygotowała również inne nagrody – wszystkie związane ze światem kawy: ekspresy De Longhi, zestawy kolekcjonerskich filiżanek inspirowanych kalendarzami Lavazza oraz kawy Qualita Oro. Nagrody rzeczowe losowane były w modelu “instant-win” – od razu po rejestracji uczestnik otrzymywał informację czy wygrał nagrodę – każdy z nich bez względu na wynik pierwszego losowania miał szansę na nagrodę główną. 

Aby osiągnąć założenie jakim było dotarcie z przekazem do młodszego grona odbiorców, specjaliści Axia Digital skupili się na promocji loterii w Internecie. Loteria promowana była na serwisach społecznościowych Facebook i Instagram oraz w sieci reklamowej Google. Przyciągające uwagę bannery, reklamy karuzelowe oraz posty sponsorowane skupiające się na atrakcyjnych nagrodach i wartościach marki wzbudziły zainteresowanie zarówno fanów marki jak i nowych, potencjalnych klientów. Internauci chętnie dzielili się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z marką oraz wyrażali chęć wzięcia udziału w loterii.

Podjęte działania przyniosły wymierne wyniki: 

Wyniki

55%

ruchu na stronie loterii pochodziło z kampanii social media

24%

wyniósł współczynnik konwersji

53%

rejestracji pochodziło od osób z “nowej” grupy docelowej